Na het succes van de excursie naar Schiermonnikoog organiseert VVA Aristaeus dit najaar opnieuw een bijzondere activiteit: een dagtocht naar het Lauwersmeer op vrijdag 21 november. Deze excursie is tot stand gekomen dankzij alumnus Nico Steur. Kom je ook?
Zoute Waddenzee
In 1969 werd de zoute Waddenzee door de aanleg van een dam afgesloten, waardoor het zoete Lauwersmeer ontstond — een uniek natuurgebied op de grens van de provincies Groningen en Friesland. Tijdens deze dag leer je alles over de geschiedenis, het beheer en de ontwikkeling van dit bijzondere landschap.
Programma
- 
10.00 uur: Verzamelen bij Informatiecentrum Het Lauwersnest (De Rug 1, Lauwersoog) 
- 
10.30 – 12.00 uur: Lezing door Jaap Kloosterhuis (Staatsbosbeheer) over het ontstaan en de ontwikkeling van het Lauwersmeer 
- 
12.30 uur: Lunch bij restaurant Suyderoogh (De Rug 5, Lauwersoog) 
- 
13.00 – 15.00 uur: Boottocht met de Vlinderbalg met toelichting over het gebied 
Praktische informatie
De excursie is gratis voor leden en studenten van VVA Aristaeus.
Niet-leden betalen een bijdrage van €20,00.
Studenten kunnen voor deelname SP-punten of SLB-uren ontvangen.
Houd er rekening mee dat het programma bij sterke wind kan worden aangepast of geannuleerd. Er is voldoende parkeergelegenheid bij het startpunt.
Aanmelden
Kom je ook? Aanmelden kan eenvoudig via deze link.
We kijken uit naar een leerzame en gezellige dag in het prachtige Lauwersmeergebied!

